Informace o nás

V roce 1998 vznikla v hlavě Petra Hennricha myšlenka na uspořádání závodu pro lyžaře, kteří jsou již ve zralém věku, a mají stále chuť soutěžit. Závodníci tento nápad uvítali a uskutečnili. Tím vznikla pěkná tradice. Svahy Krušných hor vychovaly celé generace dobrých lyžníků, a tak o startující nebyla nikdy nouze. Na start závodu stanulo na 525 závodníků. Nedílnou součástí závodního klání jsou setkání a společenské večery, na kterých se hodnotí a vzpomíná na staré časy.

Organizátoři dosáhli během let i na peníze z evropských fondů (pořízení moderní měřící aparatury, slalomových tyčí a jiného materiálu pro závody). Byly též pořádány mezinárodní Old Cupy. Letitou třešinkou na dortu je účast olympionika Kurta Hennricha.

Za léta existence se vytvořil spolehlivý tým pořadatelů, bez kterého by se závod neobešel a mezi závodníky se vytvořilo zdravé jádro.

Výsledky a postřehy si lze přečíst v kronice, která je nedílnou součástí tohoto závodu.

Hendicup spočívá v odstupu od nejstaršího závodníka za jeden rok o jednu desetinu vteřiny na jedno kolo slalomu.

Vstup do klubu

Vstoupit do našeho klubu Krušnoborců může kdokoliv bez ohledu na věk, nebo zda-li umí lyžovat či ne.Pro prihlášení do klubu stačí vyplnit přihlášku, kterou najdete na našich stránkách a poslat nám ji.

Všichni lyžníci i nelyžníci jsou u nás vítáni.